Nie ma nic lepszego niż pogaduchy, tym bardziej z Panią Blaneczką.
Rozmowę z Blanką Ciompałą, Krystyną Kurmanową i Hanną Wachnowską i nagrano z okazji 70-lecia Państwowego Instytutu Wydawniczego.
Od jubileuszu minęło już trochę czasu, ale wspomnienia zawierają sporo informacji, których nie sposób przecenić. Wiecie jak Hłasko zdobył swój legendarny kożuch? Kto ilustrował „622 upadki Bunga”? Która z gwiazd ekranu nie płacąc, wynosiła kolekcjonerskie wydania z księgarni?
PIW to nie tylko legendarna „czarna” seria „Biblioteki Prozy Światowej”. To także siedziba przy ulicy Foksal 17 – szczególne miejsce na mapie Warszawy. A przede wszystkim to wspaniali ludzie, którzy wiedzą, że księgarnia to coś więcej niż sklep mięsny, w którym „towar musi schodzić”.
Wybrałam dla Was dwa fragmenty rozmowy – po resztę bibliotekarskich ciekawostek możecie sięgnąć tutaj.