Pasztety, do boju. Clémentine Beauvais.

Dzisiaj będzie o książce „Pasztety, do boju!” Clémentine Beauvais, czyli powieści, która po świątecznym obżarstwie uniesie Was  niczym surferska fala. Uwielbiam czytać, ale bardzo często nad książkami marudzę i wybrzydzam, a powieść Beauvais pochłonęłam bardzo szybko i prawdziwie podniosły mnie na duchu. 🚴‍♀️

pasztety do boju
„Pasztety, do boju” na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry

„Odkąd w facebookowym głosowaniu przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, Mireille, Astrid i Hakima są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to znaczy, że mają siedzieć i płakać?

Właściwie to… tak właśnie robią. Ale niezbyt długo. Bo wkrótce wpadają na lepszy pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę. 

Kierunek: Paryż. 

Cel: ściśle tajny.”

🚴‍♀️

„Pasztety, do boju” mistrzowsko dowcipny sposób wykpiwa ludzkie okrucieństwo i koi kompleksy. Napisana z rzadko spotykanym polotem powieść pokazuje, że centrum naszego życia nie jest powierzchowność. To, co naprawdę cenimy i co nas uszczęśliwia, nie ma nic wspólnego z doskonałym wyglądem. Przeciwnie, na co dzień zdarza się raczej na pęczki sytuacji, w których bycie hot przestaje mieć znaczenie, a liczą się empatia i otwartość.

🚴‍♀️

„Pasztety, do boju” to także świetny przewodnik po francuskiej kulturze – jedzeniu i regionalnych zakątkach. Dużo lepszy niż jakakolwiek instagramowe reels spod Luwru😉. Polecam Wam tę powieść, bo jak żadna inna da kopa do radosnego wszusowania w Nowy Rok!💞🚴‍♀️😊

Tutaj znajdziesz inne, polecane przeze mnie, książki dla młodzieży❤

Bibliotekara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.