Straszliwe młode damy i ich osobliwe historie. Kelly Barnhill.

straszliwe młode damy
tłumaczenie: Katarzyna Makaruk

Lubicie opowieści o czarownicach?? Jeśli tak, to koniecznie zapamiętajcie tytuł ze zdjęcia. Nie jestem wielką fanką zbiorów opowiadań, ale książka „Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie” należy do wyjątków!
??
Kelly Barnhill większość młodszych czytelników zna dzięki bestsellerom „Dziewczynka, która wypiła księżyc” i „Syn wiedźmy”. Zbiór opowiadań „Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie” moim zdaniem w najlepszym wypadku przeznaczony jest dla odbiorców 13+. To niezwykła, niepodobna do żadnej innej i nasączona magią książka✨, która opowiada o buntowniczkach, nierządnicach, uzdrowicielkach, piratkach…”. „Straszliwe młode damy” świetne będą dla początkujących nastolatek, bo obudzą w nich potrzebę samodzielnego myślenia i działania; obrony ważnych dla nich wartości i sprzeciwu wobec tego, co niesprawiedliwe. Zaznaczam, że na niepowtarzalny klimat tego zbioru opowiadań składa się także zmysłowość granicząca niekiedy z wulgarnością. ☠️„Straszliwe młode damy” swoim nastrojem przypominają średniowieczne legendy o czarownicach, nawiązują motywami do Harry’ego Pottera, opowiadań Edgara Allana Poego, a nawet „Przemiany” Kafki.
???‍⬛
Moje ulubione historie to „Pani Sorensen i Sasquatch”, Elegia dla Gabrielle, patronki uzdrowicieli, dziewek nierządnych i szlachetnych złodziei” i „Magiczne dziecko”.?
?‍☠️?⚓️
Książka miała swoją premierę 9.02., więc czeka na Was świeżutka na pułkach księgarni.? Dajcie sobie szansę, a pochłonie Was świat wężoustych, żyjących poza czasem i schematami, charyzmatycznych czarownic!✨?

Zobacz też: „Willa, dziewczyna z lasu” – to pełna mrocznej magii opowieść z niezwykłą główną bohaterką

Bibliotekara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.