Lista czytelnicza Rory Gilmore. C.d.

źródło: www.neo-attica.com

Ostatnio Bibliotekara zamieściła listę czytelniczą Rory Gilmore, o tutaj. Lista jest – przynajmniej zdaniem Bibliotekary – dosyć trudna, wymagająca, a przede wszystkim długaśna. Do tej pory dałam radę jakiejś 1/8. Nie zaznaczałam książek, do których robiłam kilka podejść, ale nie udało się ich skończyć ;). Zamierzam stawić liście czoła, a część efektów tej żmudnej i nierównej walki będzie można śledzić na Bibliotekarze. Lista zawiera głównie klasykę, ze szczególnym uwzględnieniem literatury angielskiej i amerykańskiej.

Jak wiadomo niektórym, Rory Gilmore to bohaterka dość starego, ale wciąż zdobywającego sobie nowych fanów serialu Gilmore Girls, czyli Kochane kłopoty.* Rory dostaje się do prestiżowej szkoły Chilton, a ponieważ ma zamiar zostać w przyszłości dziennikarką, niemal w całości poświęca się pisaniu i literaturze.

Choć Bibliotekara w ogóle nie jest serialowym zwierzątkiem, do tej pory moje serce należało w całości do ekscentrycznej Carrie Bradshaw. Ale to Gilmore Girls okazały się prawdziwym antidotum na chłód tej zimy i pozwoliły Bibliotekarze przetrwać do wiosny w jako takiej równowadze emocjonalnej. Serial jest ciepły, superinteligentny i całą siłą internetowego przekazu, obejmującego moją rodzinę i najbliższych znajomych go polecam. O.

źródło: www.izzylamb.com

*(P.S. Jeśli oglądaliście pierwsze siedem sezonów, nie sięgajcie po ósmy. Nigdy nie zdołacie wybaczyć Netflixowi mordu dokonanego na oryginale.)