Lista czytelnicza Rory Gilmore. C.d.

 

źródło: www.neo-attica.com

Ostatnio Bibliotekara zamieściła listę czytelniczą Rory Gilmore, o tutaj. Lista jest – przynajmniej zdaniem Bibliotekary – dosyć trudna, wymagająca, a przede wszystkim długaśna. Do tej pory dałam radę jakiejś 1/8. Nie zaznaczałam książek, do których robiłam kilka podejść, ale nie udało się ich skończyć ;). Zamierzam stawić liście czoła, a część efektów tej żmudnej i nierównej walki będzie można śledzić na Bibliotekarze. Lista zawiera głównie klasykę, ze szczególnym uwzględnieniem literatury angielskiej i amerykańskiej.

Jak wiadomo niektórym, Rory Gilmore to bohaterka dość starego, ale wciąż zdobywającego sobie nowych fanów serialu Gilmore Girls, czyli Kochane kłopoty.* Rory dostaje się do prestiżowej szkoły Chilton, a ponieważ ma zamiar zostać w przyszłości dziennikarką, niemal w całości poświęca się pisaniu i literaturze.

Choć Bibliotekara w ogóle nie jest serialowym zwierzątkiem, do tej pory moje serce należało w całości do ekscentrycznej Carrie Bradshaw. Ale to Gilmore Girls okazały się prawdziwym antidotum na chłód tej zimy i pozwoliły Bibliotekarze przetrwać do wiosny w jako takiej równowadze emocjonalnej. Serial jest ciepły, superinteligentny i całą siłą internetowego przekazu, obejmującego moją rodzinę i najbliższych znajomych go polecam. O.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3v4PX75XA4

źródło: www.izzylamb.com

 

*(P.S. Jeśli oglądaliście pierwsze siedem sezonów, nie sięgajcie po ósmy. Nigdy nie zdołacie wybaczyć Netflixowi mordu dokonanego na oryginale.)

 

Bibliotekara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *